بیمه زندگی باران

بیمه زندگی باران

شرکت بیمه زندگی باران به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه بیمه زندگی با تکیه بر دانش، تجربه و توانایی‌های خود و شناخت نیازهای صنعت بیمه، با هدف نوآوری و خلاقیت در معرفی محصولاتی جدید فعالیت خود را آغاز نموده است. هدف اصلی شرکت بیمه باران ارائه محصولاتی نو با هدف تأمین نیازهای مشتریان از طریق سرمایه‌‌گذاری تدریجی و پوشش ریسک‌هایی است که در طول زندگی خود با آن روبرو هستند. از این‌رو، غایت بیمه باران، طراحی و عرضه محصولات و خدمات بیمه برای آرامش خاطر زندگی بیمه‌گذاران است.

شرکت‌ بیمه زندگی باران با طراحی محصولات مناسب بیمه زندگی و پس‌انداز، با فرایندهای تدوین‌شده قابل‌قبول برای شناسایی و توزیع ریسک، با ایجاد پوشش‌های مناسب بیمه‌ای و تمرکز و ساماندهی وجوه خرد، و با سرمایه‌گذاری کارآمد سرمایه خود و بیمه‌گذاران، علاوه بر حفظ منافع و ثروت بیمه‌گذاران و سهامداران خود، می‌تواند نقشی کوچک در تضمین و توسعه سرمایه‌گذاری‌ها در کشور، در ایجاد اعتبار و توسعه مبادلات و بهبود موازنه‌های ارزی در اقتصاد کلان، در افزایش کارایی بودجه خانوار، در افزایش ضریب پس‌انداز  و گسترش فرهنگ بيمه در اقتصاد ایران ایفا کند.

موضوع فعالیت شرکت بیمه زندگی باران به دو حوزۀ عمده تقسیم می‌شود:

• انجام عملیات بیمه‌ای مستقیم در انواع رشته‌های بیمه‌ای زندگی، و

• سرمایه‌گذاری از محل سرمایه، ذخایر و اندوخته‌های فنی و قانونی.

سبد محصولات «باران» به‌عنوان شرکت تخصصی بیمه‌های زندگی در بدو تأسیس و شروع به فعالیت، ترکیبی از محصولات بیمۀ زندگی موجود و مورد عرضه توسط رقبا در کامل‌ترین نسخه به‌همراه محصولات نوآورانه و انحصاری است. استراتژی سبد محصول باران در طراحی محصولات جدیدی که مطابق با نیاز مشتریان باشد، به واسطه مشارکت شبکه فروش در آن، چابک و سریع خواهد بود. هم‌چنین، با توجه به مطالعات آینده‌پژوهانه انجام‌شده در حوزۀ بیمه‌های زندگی، چشم‌انداز سبد محصولات بیمۀ باران، تلفیق محصولات بیمۀ زندگی با سایر محصولات مشابه و مرتبط در بازارهای پول و سرمایه، و اتصال سرمایۀ بیمه‌نامه به انواع کالاهای سرمایه‌ای و خدمات مورد نیاز مشتریان خواهد بود.

سبد محصولات بیمه باران به شرح زیر طراحی شده است:

• بیمۀ زندگی ترنم باران: محصول انحصاری با تمرکز بر ویژگی‌های سرمایه‌گذاری

• بیمۀ عمر و سرمایه‌گذاری باران

• بیمهٔ عمر زمانی با پوشش‌های تکمیلی حادثه و درمان (با و بدون برگشت حق‌بیمه)

چشم‌انداز فعالیت شركت بيمه زندگی باران برای پنج سال آتی بدین شرح است: " بزرگ‌ترین بیمه‌گر خصوصی تخصصی کشور در زمینه بیمه‌های زندگی و پس‌اندازی، پیشرو در ارائه پوشش‌های بیمه‌ای تخصصی، نوآورانه، و به‌هنگام با اقتصادی‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌ها، به آحاد مشتریان از طریق پيشرفته‌ترين زیرساخت‌های فن‌آوری اطلاعات و بالاترين استانداردهای ارائه خدمات به مشتريان، با فعالیت مناسب و مؤثر در بازارهای متنوع پول و سرمایه، به ‌نحوی‌که «باران» به‌سرعت جایگاه اعتباری ویژه‌ای نزد مشتریان، صنعت بیمه کشور و هم‌چنین سایر نهادهای پولی و سرمایه‌ای کشور به دست آورد."